Būti kartu
Porų konsultavimas Vilniuje


Jurgita Maceikienė

Esu egzistencinės - humanistinės psichologijos krypties psichoterapeutė.
Turiu 15 metų psichoterapinio darbo patirtį. Dirbu su suaugusiais individualiai ir su poromis. Gyvai dirbu savo privačiame kabinete Vilniuje, internetu dirbu per Zoom. Dėstau Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijoje.

Išsilavinimas:
Vilniaus Universitetas,
Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institutas,
Londono integruotos kūno-judesio terapijos Institutas,
Logoterapijos studijos (Egzistencinė analizė).

Priklausymas profesinėms organizacijoms:
Esu Rytų Europos Egzistencinės Terapijos Asociacijos (REETA) narė.

Savo darbe vadovaujuosi humanistinės ir egzisencinės psichologijos nuostatomis. Nuolat tobulinu savo žinias ir įgūdžius siekdama suteikti efektyvią ir profesionalią pagalbą į sudėtingą gyvenimo situaciją patekusiai porai.



Apie egzistencinę psichoterapiją

Tai viena psichoterapijos mokyklų, tirianti žmogaus buvimą pasaulyje (būtis–pasaulis) ir jo gyvenimo procesą (čia–būtis).
Vienintelė psichoterapijos mokykla, savo praktiką grindžianti ne vien psichologinėmis, bet ir filosofinėmis koncepcijomis. Tyrimo svarbiausias objektas – nuolat gyvenimo tėkmėje esantis žmogus, o ne statiškas bruožų, elgesio formų ir psichodinaminių mechanizmų rinkinys. Gyvenimo procese žmogaus savastis neatsiejama nuo jo egzistencijos konteksto.

Skiriami 4 svarbiausi šio gyvenimo pasaulio matmenys: 
fizinis (biologinis), 
socialinis, 
psichologinis (asmeninis) 
ir dvasinis (transcendentinis).
Norint suprasti žmogų pirmiausia reikia tirti jo gyvenimą kaip santykių su išoriniu ir vidiniu pasauliu šiuose egzistencijos matmenyse visumą. Fizinė, socialinė, psichologinė ir dvasinė egzistencija vienu metu visada teikia tam tikras sėkmingo gyvenimo raidos galimybes, bet kartu ir jas riboja.
Egzistencinės psichoterapijos pagrindinis tikslas – padėti žmogui geriau susivokti savo gyvenime, aiškiau pamatyti jo teikiamas galimybes ir šių galimybių ribas. Dar siekiama žmogui padėti suprasti tuos konkrečius gyvenimo proceso momentus, kurie kuria nepatenkinamą gyvenimo kokybę, aiškiau pastebėti saviapgaules ir iliuzijas, geriau suprasti savo norus bei troškimus, atrasti kasdienės veiklos prasmę.

Nuo kitų psichoterapijos mokyklų egzistencinę psichoterapiją skiria siekimas suprasti žmogų analizuojant jo individualų santykį su universaliaisiais egzistenciniais veiksniais, arba egzistencialais. Dažniausiai išskiriami šie egzistencialai: gyvenimo baigtumas, laisvė ir atsakomybė, egzistencinis nerimas, buvimas laike, egzistencijos prasmė ir beprasmybė.

Egzistencinė psichoterapija analizuoja žmonių nuostatas dėl šių universalių gyvenimo aplinkybių, kuriose neretai slypi gyvenimo sunkumų ir problemų ištakos.

Rimantas Kočiūnas

 
 
 
Parašykite
Paskambinkite
Žemėlapis